

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 10 |
| Reference Type | External |
| Settling Time | 750 µs |
| Number of D/A Converters | 2 |
| Differential Output | No |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Analog Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
Stock: 1829
Distributors
pcbx
Unit Price$4.86175
Ext.Price$4.86175
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.86175 | $4.86175 |
| 10 | $3.76290 | $37.62900 |
| 25 | $3.48763 | $87.19075 |
| 50 | $3.33939 | $166.96950 |
| 100 | $3.19742 | $319.74200 |
| 300 | $3.06146 | $918.43800 |
| 500 | $2.93128 | $1465.64000 |
| 1000 | $2.80659 | $2806.59000 |
